...

“Karotītes” – vieta, kur sirdsbalsij atsaucas sirdsdarbs 

 

Mūsu saimniecības stāsts sākās pirms mēs paši to zinājām vai nojautām.

 

Mēs – Liene, Ričards un mūsu bērni – bijām tipiski pilsētnieki. Kopš bērnības bijām auguši pilsētu labirintos. Mīlējām pilsētu. Strādājām pilsētā. Visi mūsu draugi bija pilsētā. Visa mūsu dzīve bija pilsētas ritma dancināta, pilsētas gaismu caurvīta un pilsētas skaņu, iespēju pildīta.

Tomēr dziļi, dziļi mūsos mita sapnis par dzīvi laukos. Kādreiz. Nenoteiktībā.

Līdz kādu dienu ierunājās sirdsbalss – sirds sāka dunēt skaļāk, tā kņudināja pakrūtē un aicināja doties ceļā skatīt Latvijas lauku āres.

 

“Tas bija, kā filmā. Skaistā, saulainā decembra dienā pa slideniem, piesniegušiem ceļiem mēs piebraucām pie mājas “Karotītes”. Bija 2015. gada decembris. Automašīnā bija rāms miers, bērni snauda diendusā. Mēs ar Ričardu izkāpām no mašīnas un, sazinoties vien acu skatiem, smaidiem, mūs pārņēma vārdos neaprakstāma sajūta. Sajūta, ka mēs esam mājās. Šī diena neatgriezeniski mainīja mūsu dzīves.” – Liene & Ričards.

 

Kopš 2015. gada, turpinot klausīt sirdsbalsij, soli pa solītim, apgūstot iepriekš nezinātus spēles noteikumus, kļūdoties, mācoties no kļūdām, nebīstoties, ar drosmi ejot tālāk, pilnīgi nezināmā virzienā esam izauguši par pirmo saimniecību Baltijā, kas audzē īpašu, lēnaudzīgu gaļas putnu, nodrošinot pilnu audzēšanas ciklu.

Vistu saimniecība ZS “Karotītes” ir mūsu sirdsdarbs un ģimenes paplašinājums, kas saņem vienlīdz lielu gādību, rūpes, cieņu un mīlestību. Mēs mīlam savu zemi. Mēs mīlam savu darbu. Mēs esam lepni par produkciju, ko varam dot saviem klientiem.

 

Un tā, klausot sirdsbalsij, dzīves ceļš mūs aizved pie sirdsdarba.  

Ko mēs darām?

Mēs audzējam vistas, mēs mīlam ko mēs darām un esam patiesi laimīgi par to.

Z/S “Karotītes” ir bioloģiskā saimniecība Tukuma novada Irlavas pagastā, kas kopš 2015. gada nodarbojas ar vistu audzēšanu bioloģiskās vistas gaļas ieguvei.
Esam bioloģiski sertificēta saimniecība, tas nozīmē, ka vistu barība ir 100% bioloģiski sertificēta, tās pamatsastāvā ir tepat Latvijā audzēti bioloģiski graudi.
Mēs lepojamies ar daudziem patstāvīgajiem klientiem, kas novērtē mūsu produktu un iesaka to arī citiem!

Kā mēs to darām?

Mūsu mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu augstas kvalitātes veselīgas biolģiskās vistas gaļas audzēšanu (nevis maksimālo ieguvi), saudzējot apkārtējo vidi (ieskaitot augus, dzīvniekus, augsni, ūdeņus un gaisu) un nodrošinot vistām augstākos labturības standartus.

Turklāt mūsu vistām ir mierīga dzīve, un – jo mazāk stresa, jo labāka gaļa. Mēs nodrošinām vistām kustības, svaigu gaisu, veselīgu barību un mierīgus dzīves apstākļus. Mūsu bioloģiski audzētās vistas katru dienu dodas pastaigās svaigā gaisā bauda saulīti un dzīvi pļavā. Vistām ir pieejamas siltas, plašas telpas, kur pietiek vieta gan izskrieties, gan pagulēt.

Kāpēc Bioloģiski?

Gardēži ir pārliecināti – bioloģiskā vistas gaļa garšo labāk, tās garša ir pilnīgāka, bagātīgāka – jo gaļas garšu ietekmē tas, ko vistas ēd.

Z/S “Karotītes” vistas tiek barotas ar tepat Latvijā audzētiem bioloģiskiem graudiem. Jo labāka un dabīgāka barība, jo gardāka gaļa.
Bioloģiskajā lauksaimniecībā neizmanto antibiotikas, ķīmiskus ārstniecības līdzekļus, augšanas stimulatorus vai citas mākslīgas vielas, kas paredzētas produkcijas apjoma audzēšanai. Jūs varat būt droši, ka mūsu bioloģiskā vistas gaļa ir pilnībā dabisks produkts. Bioloģiskā vistas gaļa garšo tīri, un, pateicoties garšas intensitātei, arī pietiek ar mazāku porciju. Būtiski ir tas, ka vistas aug dabīgā ritmā, nesteidzināti, un tāpēc biolģiskās vistas gaļas garša ir svaiga, pilnīga un niansēta, jo vistai ir bijis laiks izaugt un nobriest.

Kur var iegādāties mūsu bioloģisko vistas gaļu?

Z/S “Karotītes” biloģisko vistas gaļu var iegādāties gan lielākajos Latvijas veikalos (Rimi, Sky&More, Stockman uc), gan tirdziņos. Kā arī nodrošinām piegādi visiem pasūtījumiem, kas veikti mājaslapā (min. summa 30.00 EUR). Mūsu biloģiskās vistas gaļas produkti ir iepakoti vakuuma atsevišķi, nodrošinot izcilu uzglabāšanas kvalitāti.

Karotītes Irlavas pagasta zemnieku saimniecība ir noslēgusi 13.11.2022. līgumu Nr.SKV-L-2022/510ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Uz augšu

Veikalu saraksts, kur var atrast mūsu produktus

Atrodi vistuvāko veikalu

Visi veikali
    Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
    Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.